Декадник педагогічної майстерності

👉З метою підвищення професійної майстерності, обміну досвідом між вчителями, з 13 березня у нашому ліцеї розпочався декадник педагогічної майстерності. 📘📝📑
📌Перший день був насичений цікавою, творчою діяльністю. Вчителі, що атестуються, організували вітрину “Педагогічній майстерності немає меж”, де продемонстрували власні різноманітні методичні доробки, які вони використовують у своїй роботі з учнями.
📝В цей же день вчителі словесності провели засідання круглого столу на тему “Формування предметних компетентностей учнів на уроках 🇺🇦 української мови та літератури в контексті інноваційного освітнього простору”.
📌Своїм досвідом з цього питання поділились з колегами вчителі української мови та літератури Наталія ДМИТРУК та Світлана МЕЛЬНИЧУК.
☝️Психологія компетентнісного підходу до навчання спрямована на те, як допомогти дитині пізнати та оцінити себе, як скласти життєву програму, як планувати та організовувати діяльність задля досягнення мети життя.
🤝Спілкування вчителів – словесників пройшло дружній та творчій атмосфері співробітництва і обміну досвідом.
👉В ліцеї продовжується декадник педагогічної майстерності. Так, 16.03. було проведено засідання МО вчителів суспільно – природничого циклу у формі круглого столу на тему “Ефективні методи роботи сучасного педагога з поколінням Z”.
📌Голова МО Наталія ПАШКО розкрила основний зміст теми та поділилась власним досвідом з цього питання.
📌Директор ліцею та вчитель історії і правознавства Яна ГОРЕГЛЯД детально розповіла, використовуючи презентацію, про ефективні методи роботи сучасного педагога з поколінням Z та провела з колегами декілька цікавих вправ.
📌 Вчитель біології Олена КОБЕЦЬ поділилась власним досвідом з теми
“Компетентнісний підхід до організації самостійної роботи на уроках біології”.
🤝 Вчителі разом обговорили соціально – психологічні особливості дітей покоління Z та поділились думками щодо ефективних методів роботи з такими дітьми.
☝️17.03.2023р. було проведено засідання МО вчителів 🎨🖌️🎹🎸🪗⚽ художньо-естетичного циклу та фізичної культури на тему: “Нестандартні методи та засоби навчання на уроках фізичної культури.⚽🥎🏀🎯♟️ Самоорганізуючий навчальний простір для викладання предмета та підвищення професійної компетентності педагогів».
📌На засіданні МО було розглянуто такі питання:
1. Нестандарні уроки як форма розвитку креативності учнів.
2. Технологія проведення сучасного уроку фізичної культури.
3. Нові педагогічні технології на уроках музики, образотворчого мистецтва, мистецтва, фізичної культури та трудового навчання.
📌Спочатку вчителі обмінялись власним досвідом з цих питань, а потім провели практичну частину, під час якої використали такі ігри, як Петанк, «Крокуємо разом» та застосували тести з використанням коду QR. Спілкування було активним, веселим та креативним.😍⛹️
☝️20 березня на засіданні МО вчителів початкових класів пройшов майстер-клас
,,Використання методу шість мислячих капелюхів де Боно за технологією розвитку критичного мислення‘‘
📌Голова МО класних керівників Наталія МАНЕЛЮК ознайомила з методикою використання даного методу. Натхненні вчителі скористалися методом і обговорили тему ,,Весна‘‘ з усіх її шести позицій. Відповідно до кольору капелюшка отримали завдання: асоціативний кущ, група слів, позитивні та негативні сторони весни, передбачення, сенкан. 📌Плідно попрацювали Людмила МАМАЄВА : ранкове коло ,,Квітка добрих побажань’‘, Маргарита ПЕШКО : весняні загадки з цеглинками Lego, Оксана ТУРКО: ,,Дерево очікувань’‘, Людмила ЄЗГОР: правила роботи в групах, Ганна СВИРИДЮК: Руханка ,,Весна‘‘.
😍 У веселій, креативній, рухливій атмосфері початківці вирішили ефективно застосовувати метод
,,6 капелюхів‘‘ у своїй роботі.

На завершення декадника педагогічної майстерності у ліцеї було проведено засідання методичної ради «Можливості творчого потенціалу вчителя». Захід був цікавий, змістовний і насичений різними формами роботи. Вчителі, які атестуються спочатку аналізували своє бачення творчого вчителя, які якості для нього притаманні.  Багатогранною була визитівка творчого вчителя ліцею. Кожен з педагогів мав можливість поділитися родзинками своєї педагогічної майстерності. А на завершення вчителі, працюючи у групах, побудували сходинки творчої майстерності педагога( тернистий шлях удосконалення).

Засідання методичної ради