Вітаємо Вас на сторінці
етнографічного музею “Українська світлиця”.
Пропоную Вашій увазі краєзнавчу інформацію,
яку можна використовувати на уроках, виховних годинах та позакласних заходах.
Г.Сковорода казав: “Пізнай себе, свій рід, свій нарід, свою землю,
– і ти побачиш свій шлях у майбутнє…”
Тільки осмисливши минуле, пізнавши витоки своєї культури і історії, можна чіткіше зрозуміти сьогодення і уявити майбутнє.
Отож повернемось до наших витоків, поринемо у минувшину…
Літопис музею.
- При Кузнецовській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2 у вересні 2005 року за ініціативи вчителя історії Л. Пінчук було створено музейну кімнату (наказ № 75 від 08.09.2005 р).
- У 2007 році її було реорганізовано в етнографічний музей «Українська світлиця» (наказ № 137 від 05.09.2007 р).
- У тому ж 2007 році набув статусу музею при закладі освіти. Музей розташований у приміщенні школи у 2 кімнатах, загальною площею 72 кв. м.
- Відповідальним за роботу музею призначено Пінчук Ларису Сидорівну – вчителя історії вищої кваліфікаційної категорії.
- У музеї працюють відділи етнографії та історії. Вони поділяються на 9 експозиційних розділів: – Українська хата : інтер’єр та начиння, – Ткацьке ремесло, – Бондарське ремесло, – Гончарство , – Основні компоненти одягу жителів Полісся, – Українська святиня – вишитий рушник, – Основні заняття жителів Полісся, – Історія рідного краю : від Вараша до Кузнецовська, – Грошові знаки.
- Перша екскурсія у музеї відбулася у квітні 2006 року. Це був міський семінар заступників директорів шкіл по виховній роботі, що проводився у нашій школі. А першим екскурсоводом був учень 11 класу Мацелик Тарас.
- Усі експонати у хорошому стані і навіть можуть використовуватися на практиці. При проведенні літературних та історичних вечорів, свят, присвячених визначним датам учні школи використовують ці музейні експонати. Також при проведенні уроків з економіки у 11 класі, уроків географії в 9 класі та уроків історії у 9-10 класах.
- Цікавість у відвідувачів викликає інтер’єр селянської хати кінця 19 століття. У музеї демонструються дерев’яні меблі (шафа, ліжко, стіл, крісло, ослін), дерев’яний та глиняний посуд, ікони, вишиті рушники, покривала, ткані ліжники. Усе це є просто чудовими декораціями для проведення виховних шкільних та класних .
- Відповідно до тематики музею, Рада музею систематично комплектує фонди, проводячи велику збиральницьку роботу. Нові експонати доповнюють уже сформовані експозиції під час розширених виставок.
- Згідно річних та поточних планів музеєм проводиться збиральницька, науково – дослідницька, експозиційна та просвітницька робота.Постійною є робота в наукових бібліотеках, опитування старожилів, співпраця з іншими музеями. Результати досліджень та музейні новини висвітлюються в методичних брошурах, на сторінках місцевої газети «Вісті», місцевому телебаченні «Рівне Атом».
- Музей став шкільним навчально-виховним центром, на базі якого здійснюється краєзнавча пошукова робота.
- 2008 рік. І – ша науково – практична учнівська конференція “Люби і знай свій рідний край”. Виступали учні 9 А класу Коваль Раїса, Райгуцька Ірина, Федчук Юрій.
- Такі конференції стали традиційними.
- 2009 рік. Конкурс екскурсоводів. Нашу школу представляла учениця 10 а класу Мельник Олена.
- 2011 рік. У музеї учнями 11 Б класу та вчителем Мирончук В.В. було проведено “Українські вечорниці”
- 2014 рік. IV -та науково – практична учнівська конференція “Люби і знай свій рідний край” – “Мандруючи стежками рідної землі”. Підготували учні 6 та 9 класів.
- 2016 рік. Конкурс юних екскурсоводів – краєзнавців. Учениця 8 Б класу Руднік Вікторія стала переможницею конкурсу у номінації “Кращий ілюстрований матеріал”. Тема її виступу “Славні імена земляків – Кобилянський Михайло Савич”.
- 2016 рік. У рамках акції “Пам’ять” у квітні місяці відбулися зустрічі учнів школи з учасниками ВВв Коняєвим Василем Олександровичем та Линдюком Григорієм Миколайовичем.
- 2017 рік
- « Рідний дім, як криниця,Кожен ним гордиться…»У музеї «Українська світлиця» відбулася цікава зустріч «Юних етнографів» з відомим краєзнавцем та поетом рідного краю М.С.Кобилянським.
Різдвяний вертеп у музеї.
18 січня 2018 року учні 4-А класу та класний керівникВалентина Назарівна Ковальчук запросили бажаючих на «Різдвяний вертеп» до шкільного музею «Українська світлиця». Діти та гості побачили вертеп, хореографічні постановки, театральні виступи. Знайомство з різдвяними традиціями, веселі, щирі колядки та щедрівки продовжили всім святковий настрій, бажання вивчати історію рідного краю.




20 лютого 2018 року Виховна година до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні


Яйченя Л.Ю. поділилася спогадами з четвертокласниками про події на Майдані у 2014 році.


Ми маємо бути гідними світлої пам’яті наших героїв!

День пам’яті та примирення
8-9 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення, присвячений увічненню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

У музеї «Українська світлиця»
Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 четвертокласники
(кл.керівник Ковальчук В.Н.) зустрілися з ветераном Другої світової війни
Григорієм Миколайовичем Линдюком


Діти з цікавістю слухали розповідь ветерана про ті далекі часи,
а потім урочисто привітали Григорія Миколайовича

Давайте разом шанувати пам’ять воїнів Другої світової війни