Літопис школи…

 Літа 1982-1983…

Офіційно приміщення школи було здано в експлуатацію  будівельниками  30.12. 1982 року.

1 вересня 1982 року школа №2 відчинила двері для своїх перших учнів.

Перший рік в школі не діяли спортивна  та актова зала. Урочисті події проводились на другому поверсі в коридорі. Санстанція відмовлялася вводити школу в експлуатацію в зв’язку з незакінченням будівельних робіт, але перша школа була перевантажена і тому частина класів з 1 вересня почала навчатись в школі №2.

На підставі наказу Володимирецького райвно № 176 від 26.06.1982 року з 1 липня 1982 року було розпочато роботу Кузнецовської ЗОШ № 2 і призначено першого директора.

Ним стала   Рєпіна Олена Іванівна.

Перший директор школи 1982 – 1983. Ветеран праці.

Школа була наповнена учнями українських класів зі школи № 1. Вони переходили до нової школи разом зі своїми вчителями.

Станом на 5 вересня 1982 року у другій школі було 18 початкових класів (1 – 3), і 14 класів середньої та старшої ланки (4-10). Всього навчалося у перший рік у школі 1094 учні. Класи були переповнені, по 36-40 учнів. Навчали та виховували дітей 43 вчителі.  Тішило те, що навчання велося українською мовою. Будівля школи теж залишала бажати кращого. Та труднощі не лякали директора та вчителів. Вони на кілька наступних років стануть і будівельниками, і малярами, і столярами. Почалася активна робота по благоустрою школи та обладнанню навчальних кабінетів.

Перші вчителі школи:

 • Рєпіна О. І.                      – Козак Л. І.
 • Ляшко Г. Г.                     – Гаврилюк Л. І.
 • Шпильова О. В.              – Барабух М. М.
 • Кучмеровська Л. Г.        – Кедич Г. І.
 • Мельник Г. К.                 – Пищик Р. М.
 • Ярмолюк Л. І.                 – Сасько В. М.
 • Малюта Р. О.                  – Бабик К. М.
 • Савосюк В. С.                – Генеральчук Л. О.
 • Бондаренко Т. П.            – Семчук Л. М.
 • Ткач М. С.                       – Ляховець Н. В.
 • Савчук М. М..                 – Болкуневич Л. М.
 • Кравець І. Д.                   – Троцюк Л. Т.
 • Зінчук Н. А.                   – Попелуха О. В.
 • Басараба Н. С.               – Чилій М. І.
 • Саворона М. Ф.            – Усата В. Н.
 • Рижий В. Т.                   – Маркелюк В. Ф.
 • Ігнатюк О. М.                – Леошик  Л. М.
 • Москалюк Л. Д.             – Насінник Н. П.
 • Талах К. С.                     – Федорчук Л. В.
 • Радчишина М. О.          – Мойсюк З. Ю.
 • Тищук Л. Т.                   – Пріснюк А. В.
 • Підлісна Т. А.                – Лозовик Г. П.
 • Біла Л. С.                       – Тіліхіна Л. М.
 • Рогульська І. Г.             – Демчик Н. П.
 • Дубинко Г. Г.                – Троцюк О. І.
 • Вира І. П.                       – Філатова В. Ю.
 • Гаврилюк В. І.               – Мосійчук В. В.

     Заступниками директора було призначено вчителів Ляшко Галину Григорівну і Шпильову Олену Василівну. Вони організовували та скеровували роботу у школі.  Наказом № 10 від 05.09.1982 р. «Про організацію методичної роботи в школі на 1982-83 н. р.» було прийнято першу методичну проблему школи – «Оптимізація навчально – виховного процесу». Саме над нею і будуть працювати вчителі протягом перших років.

З перших днів починає працювати шкільна бібліотека. І 14 вересня зав бібліотекою було призначено Лапську Ядвігу Іванівну.

Перші заступники директора школи     Шпильова Олена Василівна, Ляшко Галина Григорівна

Урочиста лінійка 1 вересня 1982 року .

   Непомітно у роботі та клопотах минув перший рік. Прийшла пора першого випускного.

  У 1983 році випускався лише один клас. Навчалося там 20 учнів. Класним керівником був вчитель фізики Рижий Василь Тарасович.

Список перших випускників:

1. Васильчук Володимир

2. Головко Людмила.

3. Головко Руслан.

4. Грицюк Валентина.

5. Кислянко Тетяна.

6. Котик Валентина.

7. Котик Володимир

8. Ледовська Світлана.

9. Литвинчук Галина.

10.Пашко Володимир

11.Петрук Ігор

12.Розумний Віктор

13. Рубан Віктор.

14. Сидоренко Сергій.

15. Стельмах Лілія.

16.Тимощук Світлана.

17. Шумра Іван.

18. Яковлєв Василь.

19. Яцишин Сергій.

20. Мацюк Микола

 

Літа 1983-1987 …

З 1983 року директором призначено  Ляшко Галину Григорівну.

Ляшко Галина Григорівна.    Заступник директора   1982-1983. Директор школи  1983 – 1987.  Вчитель – методист.   Відмінник народної освіти

Допомагали Галині Григорівні керувати школою її заступники.

Заступники директора школи:        –   Кубай Т. П.        –    Рогульська І. Г.         –   Шпильова О. В

…Шкільне життя йшло своїм порядком. Щодня лунав дзвінок, кличучи школяриків на уроки, цікавими були уроки, весели і неповторним – позашкільне життя.

У школі працювало чимало талановитих  педагогів. Вони не лише ділилися своїми знаннями з дітьми, але і розвивали їхні таланти, давали можливість проявити себе. Однією з таких вчителів була Рижа Зіна Миколаївна , яка організувала у школі танцювальний гурток. Скільки радості і задоволення приносили виступи її вихованців!

 

 

 

Рижа Зінаїда Миколаївна з вихованцями.

 

Літа 1987 – 1998 …

У 1987 році  директором школи був призначений  Шелкович Феодосій Іванович.    Директор школи    1987 – 1998 рр.   В 1987-88 рр. було десять 1-х класів, а найбільша кількість учнів (2042 учні, 64 класи) навчалось у школі у 1988-89 н.р. Саме тоді за ініціативою і під керівництвом Шелковича Ф.І. було добудовано приміщення їдальні, другий спортивний зал, прибудова для початкової ланки і збільшено фойє школи.  Заступники директора Шпильова Олена Василівна,  Кубай Тамара Петрівна, Кобилянський Михайло Савич, Рогульська Ірина Григорівна.Свята і трудові будні – разом з колективом.

 

Літа 1998 …

З 1998 до 2021 року директором школи була  Романік Людмила Яківна

Директор школи з 1998 року.  Вчитель-методист, відмінник народної освіти.

Незмінними заступниками директора школи з 1999 року та його помічниками є Радчишина  Марія Олександрівна,  Куськовець Раїса Олексіївна та Попелуха Олена Володимирівна, яка є на цій посаді з 1989 року. У 2001 році заступником директора з виховної роботи стане Богатирчук  Валентина Василівна.

У 1999 році школа змогла перейти на однозмінне навчання.

При Кузнецовській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2 у вересні 2005 року за ініціативи вчителя історії Л. Пінчук було створено музейну кімнату (наказ № 75 від 08.09.2005 р).
У 2007 році її було реорганізовано в етнографічний музей «Українська світлиця» (наказ № 137 від 05.09.2007 р).

У тому ж  2007 році набув статусу музею при закладі освіти. Музей розташований у приміщенні школи у 2 кімнатах, загальною площею 72 кв. м. Відповідальним за роботу музею призначено Пінчук Ларису Сидорівну – вчителя історії вищої кваліфікаційної категорії.
У музеї працюють відділи етнографії та історії. Вони поділяються на 9 експозиційних розділів:
Українська хата : інтер’єр та начиння, Ткацьке ремесло, Бондарське ремесло, Гончарство , Основні компоненти одягу жителів Полісся, Українська святиня – вишитий рушник, Основні заняття жителів Полісся, Історія рідного краю : від Вараша до Кузнецовська,  Грошові знаки. Перша екскурсія у музеї відбулася у квітні 2006 року. Це був міський семінар заступників директорів шкіл по виховній роботі, що проводився у нашій школі. А першим екскурсоводом був учень 11 класу Мацелик Тарас.

Усі експонати  у хорошому стані  і навіть можуть використовуватися на практиці.  При проведенні літературних та історичних  вечорів, свят, присвячених визначним датам  учні школи використовують ці музейні експонати. Також при проведенні уроків з економіки у 11 класі, уроків географії в 9 класі та уроків історії у 9-10 класах.

Цікавість у відвідувачів викликає інтер’єр селянської хати кінця 19 століття. У музеї демонструються дерев’яні меблі (шафа, ліжко, стіл, крісло, ослін),  дерев’яний та глиняний посуд, ікони, вишиті рушники, покривала, ткані ліжники.  Усе це є просто чудовими декораціями для проведення виховних шкільних та класних .

 Відповідно до тематики музею, Рада музею систематично комплектує фонди, проводячи велику збиральницьку роботу. Нові експонати доповнюють уже сформовані експозиції під час розширених виставок. Музей став шкільним навчально-виховним центром, на базі якого здійснюється краєзнавча пошукова робота.

Згідно річних та поточних планів музеєм проводиться збиральницька, науково – дослідницька, експозиційна та просвітницька робота.Постійною є робота в наукових бібліотеках, опитування старожилів, співпраця з іншими музеями. Результати досліджень та музейні новини висвітлюються в методичних брошурах, на сторінках місцевої газети «Вісті», місцевому телебаченні «Рівне Атом».

Музей став шкільним навчально-виховним центром, на базі якого здійснюється краєзнавча пошукова робота.

  Восени 2007 року наша школа святкувала свій 25 річний ювілей. Свято проходило у Палаці культури. Вшановували ветеранів школи та молодих вчителів.У 2007 році у І етапі Всеукраїнського конкурсу “Вчитель року” перемогла вчитель біології нашої школиВеремчук Валентина Сергіївна. Вона достойно представила школу на ІІ етапі конкурсу, що проходив у Рівному.    

Список вчителів, що працюють у нашій школі 35 років (на 2017 рік).

Рижий В. Т.
Кучмеровська Л. Г.
Парейко К. С.
Кравець М. Ф.
Попелуха О. В.
Гаврилюк З. Ю.

Седлер Л. С.
Горбачик Г. В.
Свиридюк Г. В.
Сергійчук Л. М.
Ковальчук В. Н.
Величко Г. П.
Куськовець Р. О.Список вчителів, що працюють у нашій колі понад 30 років (на 2017 рік): Мельник М. М. *83Парейко В. К. *83Булан В. Б. *84Дідух Т. С. *84Рижа З. М. *85Васеловський Л. Д. *85Саган Н. А. *86
Ткач В. К. *86
Гайдук В. А. *86
Ремез М. Н. *87
Радчишина М. О. *87
Яйченя Л. Ю. *87
Мамаєва Л. М. *87