На базі одного з вараських ліцеїв проводяться заняття для охочих отримати або поновити навички поводження зі стрілецькою зброєю.
Заняття для перших десяти охочих відбулися в інтерактивному тирі навчального закладу. Усі мали можливість вивчити не тільки теорію будови автомата Калашникова, його тактико-технічних даних, а також правила стрільби з різних положень, до того ж практично випробувати свою влучність за допомогою лазерного АК. Також слухачі збагатилися корисною інформацією щодо поводження з гранатами, знаннями про вибухові пристрої, закамуфльованими під звичайні побутові речі.
Ініціатор навчань – профспілковий комітет Рівненської АЕС. Голова ППО РАЕС Іван Мельник, вважає, що впродовж воєнного часу знання основних правил виконання стрільби не завадять.
💬 «Ми дуже хочемо і віримо, що буде мир, але живемо в реальних умовах. Персонал РАЕС – справжні професіонали та гідно виконують своє основне завдання – безпечно виробляють електроенергію. Але сьогодні триває війна й активісти профспілки вирішили «відчути», що являє собою зброя. Уже сформовано кілька груп, охочих багато і всі прохання ми задовольнимо. Хочу зазначити, що цей курс має попит як серед чоловіків, так і серед жінок. Групи формуються за поданням голів цехових комітетів структурних підрозділів електростанції. Заняття проводиться у позаробочий час та розраховане на 1,5 години», – прокоментував Іван Мельник.
🗯 Один з учасників курсу, інженер служби інформаційних технологій РАЕС Сергій Омелянець підкреслив необхідність таких занять: «Майже всі чоловіки мають досвід поводження зі зброєю – настав час «освіжити» ці знання та уміння. Адже у робочий час атомники виконують високоінтелектуальну роботу, а поза роботою мають боронити рідну землю, свою Батьківщину».