Є в шкільному календарі тиждень, який називають Шевченківським. Як правило, він припадає на початок березня і є прологом до Дня народження Т.Шевченка або його своєрідним обрамленням. Цьогорічний розпочався, як відомо, із несподіваного снігу й морозу, «замінувань» та затяжних денних і нічних тривог: боїться ворог навіть мертвого Пророка.
Попри все, 6 березня весна розпочалась-таки з Шевченка. Саме таким меседжем: «Весна починається з Шевченка» зустрічав молодий 25-річний Тарас учнів, учителів, працівників та гостей Вараського ліцею№2.
Та не тільки весна починається з Шевченка – Україна теж починається із Шевченка, бо він є основоположником нової української літературної мови, батьком нової української літератури, творцем нації. Тож у низці заходів, приурочених 209 річниці від дня народження Кобзаря, підготовлених колективом учителів-словесників ліцею разом з їхніми вихованцями, гармонійно переплелись мовне начало й літературний контекст. Книжкова виставка та міні-галерея вишитих портретів Кобзаря, дбайливо створених майстринями ліцею та старанно зібраних вчителем української мови і літератури, керівником шкільного народознавчого музею Наталією Дмитрук, гарно прикрасили вестибюль ліцею.
Учителі української словесності з усією щирістю почуттів та відповідальністю продумували і готували разом кожен захід на славу Українському Генію. Так учні 10-А та 10-Б класів зі своїми класними керівниками – творчими вчителями-україністами Аллою Руднік та Світланою Мельничук підготували й провели літературний КВК за творчістю поета та усний журнал «Т.Г.Шевченко – відомий і невідомий». П’ятикласники разом із Людмилою Нікітчук запросили на гостини до літературної читальні «Шевченкове слово в віках не старіє», а семикласники разом із Оленою Серховець провели захоплюючу літературознавчу гру «Шляхами всесвітнього визнання Т.Шевченка».
У сам день уродин поета, 9 березня, та в день його світлої пам’яті 10 березня на перервах демонструвались відеоролики про його життя і творчість, звучали пісні на його безсмертні слова. Завершили тиждень покладанням квітів до пам’ятника Т.Шевченку у місті та декламуванням біля нього творів поета.
«Кобзарю!
Знов до тебе я приходжу,
бо ти для мене совість і закон.
Прости, що я дрібницями тривожу
Твій вічний і глибокий сон.
А, може, це і не дрібниця.
Ти ж бачиш сам, які складні часи…»
Л.Костенко












І ЛИНЕ НАД ЗЕМЛЕЮ ШЕВЧЕНКОВЕ СЛОВО….

















Його поезія сповнена любові до України та всього українського.
Його думки актуальні крізь століття.
Його слова пророчі.
Його твори вселяють віру.

Шевченко — це Україна.
Шевченко — це наша воля та нескореність.
Історія України неможлива без імені Великого пророка. Як неможливий дух України без його геніальної поезії.






