Є в шкільному календарі тиждень, який називають Шевченківським. Як правило, він припадає на початок березня і є прологом до Дня народження Т.Шевченка або його своєрідним обрамленням. Цьогорічний розпочався, як відомо, із несподіваного снігу й морозу, «замінувань» та затяжних денних і нічних тривог: боїться ворог навіть мертвого Пророка.
Попри все, 6 березня весна розпочалась-таки з Шевченка. Саме таким меседжем: «Весна починається з Шевченка» зустрічав молодий 25-річний Тарас учнів, учителів, працівників та гостей Вараського ліцею№2.
Та не тільки весна починається з Шевченка – Україна теж починається із Шевченка, бо він є основоположником нової української літературної мови, батьком нової української літератури, творцем нації. Тож у низці заходів, приурочених 209 річниці від дня народження Кобзаря, підготовлених колективом учителів-словесників ліцею разом з їхніми вихованцями, гармонійно переплелись мовне начало й літературний контекст. Книжкова виставка та міні-галерея вишитих портретів Кобзаря, дбайливо створених майстринями ліцею та старанно зібраних вчителем української мови і літератури, керівником шкільного народознавчого музею Наталією Дмитрук, гарно прикрасили вестибюль ліцею.
Учителі української словесності з усією щирістю почуттів та відповідальністю продумували і готували разом кожен захід на славу Українському Генію. Так учні 10-А та 10-Б класів зі своїми класними керівниками – творчими вчителями-україністами Аллою Руднік та Світланою Мельничук підготували й провели літературний КВК за творчістю поета та усний журнал «Т.Г.Шевченко – відомий і невідомий». П’ятикласники разом із Людмилою Нікітчук запросили на гостини до літературної читальні «Шевченкове слово в віках не старіє», а семикласники разом із Оленою Серховець провели захоплюючу літературознавчу гру «Шляхами всесвітнього визнання Т.Шевченка».
У сам день уродин поета, 9 березня, та в день його світлої пам’яті 10 березня на перервах демонструвались відеоролики про його життя і творчість, звучали пісні на його безсмертні слова. Завершили тиждень покладанням квітів до пам’ятника Т.Шевченку у місті та декламуванням біля нього творів поета.
«Кобзарю!
Знов до тебе я приходжу,
бо ти для мене совість і закон.
Прости, що я дрібницями тривожу
Твій вічний і глибокий сон.
А, може, це і не дрібниця.
Ти ж бачиш сам, які складні часи…»
Л.Костенко
І ЛИНЕ НАД ЗЕМЛЕЮ ШЕВЧЕНКОВЕ СЛОВО….
📚З метою розширення знань учнів про великого Кобзаря, мотивації до читання його творів, з метою вшанування пам’яті талановитого поета, митця, художника, патріота своєї 🇺🇦 Батьківщини, в бібліотеці ліцею відбулося ряд цікавих заходів.
📌На першому поверсі була організована літературна експозиція “Дивосвіт Тараса Шевченка”, проведена екскурсія по бібліотеці для учнів 2-х класів, проведена літературна година “Вічне Тарасове слово” для учнів 2- А класу ( кл.керівник МАМАЄВА Л.М.)👬🧑‍🤝‍🧑
📌Сторінками життєвого шляху Шевченка провела дітей бібліотекар ШУМ’ЯНКО Л.О. Діти з цікавістю слухали, поринаючи у давні часи і це допомогло їм глибше зрозуміти зміст Тарасових віршів. Маленькі слухачі вчились декламувати вірші поета, передавати емоції та своє захоплення Великим Кобзарем.💙💛🇺🇦📝📕
🎉Сьогодні – День народження Великого Кобзаря.💙💛
Його поезія сповнена любові до України та всього українського.
Його думки актуальні крізь століття.
Його слова пророчі.
Його твори вселяють віру.
🇺🇦 Шевченко — це ми.
Шевченко — це Україна.
Шевченко — це наша воля та нескореність.
Історія України неможлива без імені Великого пророка. Як неможливий дух України без його геніальної поезії.
📌У нашому ліцеї проходять заходи в рамках Шевченківського тижня. Так, зокрема, на 1 поверсі розміщена виставка вишитих портретів Тараса Шевченка, виконаних руками наших працівників (організатор виставки – завідувач етнографічним музеєм ДМИТРУК Н.М.), а маленькі першокласники (1- В клас, керівник ЄЗГОР Л.А.) розпочали своє знайомство з великим Кобзарем.💛💙